Aktuality

Praha 6 – zajímavá místa

Praha 6 je jedním z 10 pražských obvodů a již v historii byla považována (mimo centra) za jednu z nejpříznivějších a nejluxusnějších oblastí pro žití v hlavním městě. Tento punc unikátnosti si v podstatě zachovala i do dnešních dnů a tak není divu, že zde můžete najít spoustu zajímavých míst. Jejich krátký přehled vám nyní přineseme v následujícím článku.

Dýchá tu na vás historie

Milovníci historie a památek obecně nemohou při návštěvě Prahy 6 nenavštívit jeho dominantu, a to Břevnovský klášter, který je mimo jiné nejstarším mužským klášterem na našem území. Na svém místě stojí již přes jedno celé tisíciletí! Založen byl již v roce 993, a to pražským biskupem sv. Vojtěchem a též knížetem Boleslavem II. Kamkoliv se tak v areálu kláštera vydáte, všude na vás bude dýchat historie. Neopakovatelnou atmosféru zažijete například v nedávno odhalené kryptě, pod kostelem sv. Markéty, kde jsou pravidelně pořádány prohlídky pro veřejnost.

Technologické památky

Techničtěji založeným návštěvníkům, bažící po historii, pak doporučíme návštěvu Muzea MHD v Praze, které naleznete v nedalekých Střešovicích. Zde se dozvíte, jak se postupně vyvíjela pražská hromadná doprava, přičemž můžete spatřit opravdové technické unikáty. Další technickou perličkou, kterou můžete v Praze 6 spatřit, je Stará čistírna odpadních vod v Bubenči, která se mimo jiné v roce 2010 stala národní kulturní památkou. V případě, že se rozhodnete absolvovat prohlídku, spatříte zde, jak se naše hlavní město od počátku 20. století zbavovalo svých odpadních vod.

Muzeum MHD nedaleko Břevnova

Muzeum MHD nedaleko Břevnova

Uprostřed přírody a zároveň ve městě?

Pokud má vaše srdce blíže k přírodě, ani zde však nepřijdete zkrátka. Na Praze 6 se totiž můžete pokochat i překrásnou přírodou. Najdete ji v okolí Šáreckého potoka, který protéká stejnojmenným údolím a patří mimo jiné do Přírodního parku Šárka – Lysolaje. Při jeho návštěvě se vám nebude chtít věřit tomu, že se stále nacházíte na území Prahy. Orientovat se zde budete moci pomocí dobře značených cest, které vás dovedou například k národní kulturní památce – Šáreckému hradišti.

Tipy pro milovníky koupání

Samozřejmě nejvíce si ale místní přírodu užijete v letních dnech, kdy vám stíny stromů poskytnou příjemné útočiště. Pokud by vám však i toto bylo málo, můžete se zchladit například v nedaleké přírodní nádrži Džbán (lokalizaci najdete na mapě Břevnova). V případě, že však přírodnímu koupání příliš neholdujete, můžete využít služeb koupaliště Petynka.

Též si tu zasportujete!

Poslední zajímavou zastávku, kterou bychom rádi doporučili návštěvníkům Prahy 6, je překrásný a zrenovovaný park Ladronka. Zde se můžete sportovně vydovádět, neboť je určen především pro inline bruslaře, ale též cyklisty či pěší. Na jeho západním konci pak můžete překročit Bělohorskou ulici a ocitnout se v Oboře Hvězda, která je další z přírodních památek na území hlavního města. Spatřit zde můžete rozličné zástupce flory i fauny a taktéž památku z 16. století – Letohrádek Hvězdu.

Sdílejte s přáteli   

Komentáře 0

Napsat komentář