Aktuality

Krásy parku Ladronka

Landronka. Při vyslovení názvu tohoto krásného parku, který leží na pomezí Vypichu, Břevnova a Motola, se pravděpodobně každému sportovně založenému Pražanovi rozsvítí oči. A není se čemu divit. Ladronka totiž patří mezi nejoblíbenější místa v Praze, která jsou přímo dělaná pro volnočasové aktivity. Navíc si zde můžete užívat úchvatných výhledů na naše hlavní město.

Ladronka v novém kabátě

Dá se říci, že se Praha snaží v posledních letech vycházet vstříc občanům bažícím po sportovním využití – Ladronka je toho zářným případem. Tento park byl již v minulosti velice oblíben, a to zejména mezi in-line bruslaři. Bohužel však jeho kapacity přestaly dostačovat a tak se Ladronka dočkala v roce 2010 kompletní rekonstrukce. Byly přistavěny nové bruslařské dráhy, zcela nově vznikla taktéž různá hřiště. Ekologové byli taktéž potěšení, neboť bylo vysazeno mnoho nových stromů.

Ubytování nedaleko Ladronky má řadu výhod - Rezidence Břevnov

Bydlení nedaleko Ladronky má řadu výhod

Vybere si opravdu každý

V současné době si tak můžete pro svou jízdu vybrat některý ze 3 okruhů, které jsou od sebe rozlišeny barevnými značkami. Ten nejdelší měří téměř 4 a půl kilometru, což jistě ocení zejména milovníci bruslí. Samozřejmě sem ovšem mají vstup i cyklisté a pěší. Tyto stezky jsou taktéž velice vhodné pro malé děti, které se jízdu na kolečkových bruslích či na kole teprve učí. K odpočinku a nabrání sil pak můžete využít některou z mnoha laviček, případně se občerstvit v místní restauraci Ladronka a posedět na venkovní zahrádce.

Není to pouze o sportu

Samozřejmě ale park Ladronka není určen pouze sportovcům. Jak již bylo řečeno v samotném úvodu – můžete zde spatřit úchvatné vyhlídky na Prahu (stejně jako z oken Rezidence Břevnov), což z parku dělá jedno z mnoha oblíbených míst pro zamilované. Zejména na Prvního máje je přímo obsypána zamilovanými páry, které zde hledají rozkvetlou třešeň, pod kterou by se mohli políbit. Dominantou parku pak je stejnojmenná usedlost, z konce 17. století, která má za sebou opravdu zajímavou historii. Park je taktéž oblíbeným místem obyvatel Prahy 6, neboť se zde po celý rok uskutečňují nejrůznější kulturní akce. Jako nejznámější akci zmíníme tzv. Ladronkafest, který je mimo jiné nazýván jako největší festival volného času ve střední Evropě.

Budoucnost parku

Ladronka prošla v nedávné historii opravdu velkými změnami, které byly beze sporu změnami k lepšímu. Je tak příjemné, že se vedení Prahy 6 s touto situací nespokojilo a nadále se snaží vše vylepšovat. Momentálně je tak naplánováno bezpečné propojení Ladronky s oborou Hvězda, čemuž momentálně brání komplikované překonávání rušné Bělohorské ulice.

Sdílejte s přáteli